Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

Jeśli w okresie wiosennym, czy jesiennym celem Waszych wycieczek, czy spacerów jest Ostrów Tumski lub Panorama Racławicka, serdecznie zapraszamy na quest (grę terenową) na terenie naszej szkoły, położonej na skrzyżowaniu wielu tras turystycznych.

Quest powstał dzięki organizowanemu w naszej szkole konkursowi „Dolny Śląsk - cuda natury i architektury” w ramach projektu „Wędrówki szlakiem wartości”. Łączy w sobie zalety edukacji niekonwencjonalnej, wykorzystującej wszystkie zmysły uczniów. Jest to rodzaj gry terenowej, której trasę uczeń może przejść samodzielnie, według wskazówek zawartych w ulotce. Nauczyciel pełni rolę doradcy. Różnorodne zadania pozwalają na zdobycie wielu informacji związanych z tematem questu, natomiast rzetelne wykonanie zadań i uważne czytanie tekstu, zwieńczone zostanie zdobyciem skarbu. Tematem naszego questu są drzewa.

Na szkolnym dziedzińcu można również nieco odpocząć podczas wędrówki po Wrocławskiej Starówce.

Od września 2015 nauczyciele będą mogli również przeprowadzić zajęcia edukacyjne dla swojej klasy/grupy uczniów na świeżym powietrzu - w szkolnej zielonej bazie naukowej, która powstanie dzięki zwycięskiemu projektowi „Naukowa pajęczyna współpracy”. W przygotowaniu jest również quest w języku angielskim i niemieckim, który służyć będzie edukacji w zakresie języków obcych.

Zgłoszenia grup uczniów prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

QUEST DRZEWA

pdf 28188 960 720

Skontaktuj się z nami

e-mail: sp29@sp29.wroc.pl

ul. Kraińskiego 1, 50-153 Wrocław