Od września w naszej szkole gości wolontariuszka, która przybyła do nas w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Uczestniczy w życiu szkoły, w świetlicy, w zajęciach dodatkowych języka niemieckiego, będzie również zaangażowana w projekty językowe i akcje wolontariackie. Wielu uczniów miało już okazję do konwersacji z Meret. Innych zachęcamy do doskonalenia języka niemieckiego z jej pomocą.
 
Poznajmy Meret:

Meret3

 
 
Mein Name ist Meret und ich bin eine Freiwillige an dieser Schule. Ich verbringe ein Jahr in Breslau um mehr soziale Kompetenzen auszubauen und zu stärken. Außerdem bin ich sehr interessiert an der polnischen Kultur und Sprache. Da ich öfters im Jahr in Polen bin möchte ich mich auch besser mit den Menschen verständigen können. In meiner Freizeit zeichne und treffe ich mich mit Freunden. Ich kann auch Gitarre spielen.
In Deutschland wohne ich in einem kleinen Dorf mit meiner Familie. Ich habe zwei Katzen und ein Hund. Außerdem haben wir fünf Hühner. In Cottbus bin ich auf das Evangelische Gymnasium gegangen und habe mein Abitur gemacht. Ich habe während meiner Schulzeit in Cottbus in einer Wohngemeinschaft (wg) gelebt. Ich habe mit einer Ausbildung zum Handwerker/Goldschmied auf Restaurator angefangen und würde später Restauration studieren - Gemälde und Skulpturen restaurieren.
Liebe Grüße
Meret Roth
 
 
Mam na imię Meret, pochodzę z Niemiec i jestem wolontariuszką w szkole, dzięki programowi Europejski Korpus Solidarności. Przyjechałam do Wrocławia we wrześniu i spędzę tutaj rok - moim celem jest nabycie nowych kompetencji i rozwój osobisty. Oprócz tego, interesuje mnie polska kultura i polski język. Odwiedzam Polskę dość często, dlatego chciałabym móc swobodniej porozumiewać się z jej mieszkańcami. W wolnym czasie lubię rysować i spotykam się z przyjaciółmi. Potrafię też grać na gitarze.
W Niemczech mieszkam z rodziną w małej wiosce. Mam dwa koty, psa i pięć kur. Swoją edukację zakończyłam maturą w ewangelickim Gimnazjum w Cottbus (Chociebuż). Po maturze kontynuowałam edukację jako rzemieślnik - złotnik, a w przyszłości zamierzam studiować konserwację i restaurację dzieł sztuki.
 
Serdecznie pozdrawiam - Meret Roth.

Skontaktuj się z nami

e-mail: sp29@sp29.wroc.pl

ul. Kraińskiego 1, 50-153 Wrocław